" Pięknie być człowiekiem "

Za nami XXIX Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. To już kolejna edycja, w której gimnazjaliści wzięli udział. Uczestnicy, wyłonieni w eliminacjach rejonowych, 27 maja pojedynkowali się na słowa i emocje.

Tym razem zaprezentowali teksty literackie ukazujące rolę książki w życiu człowieka i rolę biblioteki w życiu różnych społeczności na przestrzeni wieków. Bo przecież to one  są wszechświatem i będą na półkach,(…)mimo łun na horyzoncie, zamków wylatujących w powietrze(…) O ileż trwalsze od nas” (Cz. Miłosz).

Nasze gimnazjum reprezentowali: Łucja Obidowska (III b) i Krystian Rzepka (III a). Oboje, nie pierwszy już raz, dotarli do finału. Tym razem Łucja sięgnęła po laur zwycięstwa i zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy ! ! !