Lekcja historii …

Kolejna uroczystość patriotyczna przeszła do historii. Mowa oczywiście o 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej takiej ustawy w nowożytnej Europie. Gimnazjaliści podczas krótkiego montażu słowno – muzycznego wspominali dawne wydarzenia i ich odniesienie do współczesności. Uczniowie usłyszeli o najważniejszych założeniach ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Dla niektórych zaskoczeniem była informacja, że w powojennej Polsce był taki czas, gdy władze zakazywały obchodzenia Święta Konstytucji, a obywatele musieli zdejmować po 1 maja flagi, aby przypadkiem 3 maja nie było ich widać.

W uroczystościach gminnych, które miały miejsce 3 maja, uczestniczyli: poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie.

"MIEJCIE NADZIEJĘ"