W marcu uczniowie klas drugich zaprezentowali wyniki swoich półrocznych zmagań. Okazało się, że projekty były kolosalną porcją wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz prawdziwym sprawdzeniem samego siebie. Działania uczniów były rozłożone w czasie: najpierw dobrali się w grupy i wybrali tematy, aby następnie realizować zaplanowane etapy swojej pracy. Efektem było powstanie i zaprezentowanie 14 projektów edukacyjnych o różnorodnej tematyce. Na przegląd zaproszono dyrektora szkoły, wychowawców oraz klasy pierwsze. Za rzetelną pracę dziękujemy i gratulujemy !

Tematy projektów edukacyjnych:

Klasa II a

Dlaczego warto biegać? Radosław Wilgocki
Woda źródłem życia Beata Żółtowska
Gąbin z matematyką w tle Anna Józwik
Pora na deser - pieczemy ciasto Ewa Chmielecka
Deutsche Küche - Niemiecka kuchnia Beata Kurpiewska

Klasa II b

Piłka ręczna - historia szczypiorniaka Jacek Klarzyński
Wulkany świata Jolanta Turczak
Turbina wiatrowa Agnieszka Górska
Wolność opromieniająca świat - czy wiesz o jakim pomniku mowa?  Agnieszka Wróblewska