Chciałbym kiedyś ty powrócić,
Chciałbym kiedyś tu zapukać,
Porozglądać się dokoła,
By dzisiejszy dzień odszukać.

24 czerwca gimnazjaliści uroczyście zakończyli rok szkolny. Wszystko zaczęło się od przekazania sztandaru klasom drugim. Potem były nagrody dla najlepszych uczniów, stypendia, dyplomy wzorowego ucznia, listy gratulacyjne dla rodziców…  I wreszcie te najważniejsze laury, prawie jak Oscary honorowe. Wyjątkowe, bo przeznaczone dla absolwentów klas trzecich, którzy przez 3 lata ciężko pracowali, wyróżniali się nauką i znaleźli czas na działalność społeczną, pracę artystyczną … Tradycyjnie też p. Krzysztof Jadczak, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, nagrodził ucznia - Tymoteusza Pietracho z klasy III a - z najwyższym wynikiem z egzaminu.

Oto najlepsi absolwenci:

podziękowanie za wysokie osiągnięcia edukacyjne oraz godne reprezentowanie szkoły otrzymały:

Adrianna Markowska - III b

Weronika Król - III b

podziękowanie za aktywną pracę i uczestnictwo w życiu szkoły oraz godne jej reprezentowanie otrzymali:

Weronika Tarka - III a

Tomasz Ziarkowski - III a

szczególnie wyróżnieni za wysokie osiągnięcia edukacyjne, aktywną pracę i uczestnictwo w życiu szkoły oraz godne jej reprezentowanie zostali:

Katarzyna Drażba - III a

Tymoteusz Pietracho - III a

Kacper Koncki - III a

Maria Czajkowska - III b

Nina Zielińska - III b

Alicja Bedyk - III c

Wiktoria Kowalska - III c

Wyjątkowe podziękowanie za pracę na rzecz zwierząt w imieniu Koła Łowieckiego "Kania" wręczyła Andrzejowi Terebusowi z klasy I b p. dyrektor Benedykta Wachowicz.

Ostatnie chwile należały do klas trzecich … Łezka zakręciła się w niejednym oku … Zamknęli jeden z etapów swojego życia, ale przecież … do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej …

PIOSENKA