Trójmiasto w trzy dni

Realizowany od wielu lat program pod nazwą "Z historią coraz bliżej" zakłada m.in. pokazywanie młodzieży miejsc w Polsce szczególnie dotkniętych przez historię. Dlatego w maju (23 - 25.05.) gimnazjaliści zwiedzili Trójmiasto - miejsca nierozerwalnie związane z dziedzictwem kultury oraz dziejami naszego kraju. Młodzi ludzie zobaczyli: Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności, Katedrę Oliwską, Główne Miasto, Żuraw, Muzeum Poczty Polskiej, Bazylikę Mariacką. Z uwagą wysłuchali cudownego koncertu organowego, podziwiali "bursztynowy" Stadion EPG - Arena i Operę Leśną oraz obeszli wszystkie zakamarki Daru Pomorza i ORP Błyskawicy. Zwiedzaniu i poznawaniu miast sprzyjała pogoda. Maj nad polskim morzem był słoneczny, zachód słońca zachwycający, zabawa na plaży przednia ! Nic dziwnego, że humory wszystkim dopisywały ...

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli inicjatywę.

Dostarczyliście Państwo młodzieży niezapomnianych wrażeń !