Kim jest dla Ciebie Jan Paweł II ?

1 czerwca br. społeczność Gimnazjum w Gąbinie świętowała dziesiątą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II i przekazania sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej poświęconej wielkiemu Polakowi. Dalszą część jubileuszu przeniesiono do hali sportowej. Tu najpierw wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły, a po powitaniu gości pani dyrektor Benedykta Wachowicz mówiła o Ojcu Świętym: o Jego wielkości i świętości. Podkreśliła, że był nie tylko Papieżem, ale też wychowawcą i przyjacielem młodzieży, do której zwracał się: ,,Wy jesteście przyszłością świata. Wy jesteście moją nadzieją”. Młodzi usłyszeli też, że Jego nauczanie stało się fundamentem w wychowaniu do wartości.

Słowa te były jednocześnie wprowadzeniem do programu słowno – muzycznego ukazującego momenty z życia Karola Wojtyły. Razem z bohaterami inscenizacji oglądający szukali wiary, miłości i odkrywali nowe drogowskazy. Całość sprowadzała się do puenty, jaką rolę w dzisiejszym świecie zajmuje Jan Paweł II. Odpowiedź pojawiła się nie tylko w przedstawieniu, ale także w pracach gimnazjalistów przygotowanych na konkurs pod hasłem „Papieskie inspiracje”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Zaprezentowali własną poezję, prace plastyczne i fotografie. 1 czerwca otrzymali nagrody, ale przede wszystkim zaznaczyli, że świadomie wędrowali szlakiem wartości głoszonych przez patrona szkoły, w której serca młodych biją dla Niego ciągle i coraz głośniej.