„Leć muzyczko … ”

Festiwal Piosenki Papieskiej przeszedł do historii. Za nami jego trzecia edycja i wszystko wskazuje na to, że nie ostatnia. Frekwencja oraz żywiołowe reakcje widowni są dowodem na to, że impreza coraz mocniej wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych nie tylko Gimnazjum, ale także Gąbina. A wszystko miało miejsce 7 maja br. Na szkolnej scenie pojawili się wykonawcy, którzy zaśpiewali dla Jana Pawła II. Zaprezentowali utwory ukazujące Papieża Polaka oraz wartości, jakie promował, ale też historię pontyfikatu w pigułce. I choć Ojca  Świętego nie ma już z nami, dzięki muzyce mocno czuliśmy Jego obecność. A wszystkie dźwięki na pewno poleciały „do niebieskiej krainy …”. Młodzi artyści ,,wysyłali tam” najczęściej ,,Barkę” i ,,Wieżę modlitwy”. Okazało się, że tematyka religijna jest znana i lubiana wśród wszystkich grup wiekowych. Wybór laureatów nie należał więc do łatwych zadań. Były przecież emocje, czar i głos serca …  Ale ponieważ gawiedź krocząca po deskach estrady pojawiła się, by rywalizować, nagrody rozdano:

Kategoria szkoła podstawowa I – III

I miejsce – Amelia Zielińska  - Szkoła Podstawowa w Gąbinie

II miejsce – Julia Majchrzak – Szkoła Podstawowa w Łącku

III miejsce -  Amelia Fus, Amelia Wichrowska, Aleksandra Gralewska - Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Wyróżnienie – Wiktoria Wasiak – Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Kategoria szkoła podstawowa IV – VI

I miejsce – Michalina Leonarcik - Szkoła Podstawowa w Sannikach

II miejsce – Julia Ignaczak – Szkoła Podstawowa w Łącku

III miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny „Anioły” -  Szkoła Podstawowa w Sannikach

Wyróżnienie: Adrianna Dymowska, Natalia Klarzyńska - Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Kategoria gimnazjum

I miejsce – Renata Kamińska – Gimnazjum w Wyszogrodzie

II miejsce – Julia Woźnicka – Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie

III miejsce – Julia Woźnicka, Lena Wachowska - Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie

Wyróżnienie: Paulina Dolina – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie.

Nagroda GRAND PRIX powędrowała w tym roku do Alicji Pietruszewskiej z Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym. Wykonaniem utworu „Wniebowzięty pean” oczarowała wszystkich obecnych.

Imprezę Honorowym Patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty w  Warszawie, ksiądz Józef Szczeciński, proboszcz Parafii w Gąbinie oraz Krzysztof Jadczak, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Wśród sponsorów nagród znaleźli się ponownie ksiądz Józef Szczeciński, burmistrz Krzysztof Jadczak oraz Jacek Kamiński Sklep Muzyczny w Płocku – dziękujemy !!!

Zaszczytną funkcję jurorów pełnili nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie: p. Mariusz Hejnicki, p. Hanna Wąsowska i p. Marta Guisado – Czapla – brawa za fachowy, sprawiedliwy werdykt !

Za nieocenioną obsługę techniczną dziękujemy już kolejny raz p. Piotrowi Kunikowskiemu, szefowi firmy OPTIS z Gąbina, a jego pracownikom za cierpliwość smiley

Weronika i Kacper– najpiękniejsza para imprezy (oboje z III a) – wdzięcznie i profesjonalnie poprowadzili festiwal, a członkowie zespołu Uranos przygotowali domowe wypieki i zadbali o dobre samopoczucie gości. Niezwykłe statuetki to zasługa pracowni plastycznej.

Gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim wykonawcom,

opiekunom i sympatykom naszej szkoły – do zobaczenia za rok !!!

ZDJĘCIA - OFICJALNE I NIE TYLKO ...