Rok 2016 ogłoszono „Rokiem Henryka Sienkiewicza na Mazowszu”.

Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Płocku wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku ogłosiło konkurs literacko – plastyczny „Henryk Sienkiewicz naszymi oczami”, który został skierowany do uczniów szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu płockiego. Wyniki konkursu poznaliśmy 22 kwietnia br. podczas Gali Finałowej w Starostwie Płockim. Okazały się pomyślne dla ,,naszych" !

Część literacką oceniali:

Anna Krusewicz - nauczyciel języka polskiego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku,
Leszek Skierski - dziennikarz, prezes i założyciel Płockiego Koła Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
dr Marcin Lutomierski – badacz historii literatury i kultury polskiej, dydaktyk akademicki, Członek Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Jury przypadła do gustu oryginalna i twórcza realizacja tematu oraz odważna ,,dyskusja" z mistrzem pióra.

Przedstawicielki naszego gimnazjum zdominowały podium !

I miejsce zdobyła Alicja Bedyk (III c);

II miejsce przypadło Wiktorii Kowalskiej (III c).

GRATULUJEMY ! ! !