"Bo jak nie my, to kto?"

W środę, 13 kwietnia, gimnazjaliści gorąco przyjęli uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w Czermnie, Gąbinie i Nowym Kamieniu. Dzień Otwarty poprowadzili: Alicja, Wiktoria i Tomek, czyli rada SU. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły p. Benedykta Wachowicz. Przedstawiła ofertę edukacyjną, kładąc szczególny nacisk na to, co jest w naszym gimnazjum najbardziej wartościowe: solidną wiedzę, dobre wychowanie i wzajemną życzliwość. Dodała, że Gimnazjum im. Jana Pawła II nastawione jest na indywidualny rozwój każdego ucznia, by po jego ukończeniu mógł świadomie oraz odpowiedzialnie wybrać kolejną szkołę i przygotować się do wejścia w dorosłość.

Atrakcyjnie, edukacyjnie oraz wesoło - bogaty program gimnazjalistów dostarczył młodszym kolegom niezapomnianych wrażeń. Swoje umiejętności zaprezentowali: koło teatralne MASKA, zespół wokalno – instrumentalny URANOS, koło plastyczne oraz wolontariat, a o zaletach klasy sportowej opowiedział wyczerpująco p. Jacek Klarzyński. Uczniowie klasy II b pokazali także fragment projektu edukacyjnego "Nazwy regionalne w Gąbinie". Na zakończenie, obdarowani przez Samorząd Uczniowski drobną słodkością, szóstoklasiści udali się na szkolną "wycieczkę". W pierwszej gimnazjalnej wyprawie towarzyszyli im trzecioklasiści: Kasia, Ala, Wiktoria, Kacper, Tymek, Kordian i Tomek.

Dziękujemy za uczestnictwo ! Mamy nadzieję, że z gośćmi – jako nowymi gimnazjalistami – spotkamy się we wrześniu 2016 roku.