Jest godzina

Do końca roku szkolnego pozostało: 122 dni

ZOBACZ TAKŻE

Turniej Maszyn Wodnych

    W eliminacjach regionalnych „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych” w Piasecznie (12.03.2016 r.) brały udział 2 drużyny: Marysia Czajkowska (III b) i Nina Zielińska (III b) czyli „Turbinowe babeczki” oraz Agata Wernik (II d) i Wiktor Górski (II a) zwani „Wodogrzmotami”. Dziewczyny rywalizowały z innymi gimnazjalistami w konkurencji WYDAJNOŚĆ, drugoklasiści w konkurencji MOC, zajmując I miejsce.

   W sobotę, 2 kwietnia, w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział 50 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym „Wodogrzmoty”. Tym razem nasz team uplasował się na miejscu III !

Gratulacje !

 

Trochę ciekawostek:

Turniej Maszyn Wodnych polega na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną.

Konkurencja „Moc” polega na podniesieniu masy 5 [kg] na wysokość 2 metrów w jak najkrótszym czasie. W stanowisku pomiarowym zastosowano układ bloczków ruchomych przez co naciąg cięgna wynosi 25 N, a długość cięgna nawinięta na bloczek w celu podniesienia ciężarka na zadaną wysokość wynosi 4 metry. 

  

 

ZDJĘCIA

FILM - REGION

FILM - FINAŁ