Druga edycja Festiwalu Piosenki Papieskiej przeszła do historii !

Podobnie jak w  ubiegłym roku, uroczystego otwarcia dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak, dyrektor Gimnazjum w Gąbinie – Zdzisław Fortuna, proboszcz Parafii w Gąbinie – ks. Józef Szczeciński i ks. profesor Andrzej Rojewski .

Rywalizacja umożliwiła pokazanie zdolności muzycznych oraz twórczą konfrontację osiągnięć młodych artystów. Na scenie znalazło się 170 wykonawców z pięciu powiatów. Zmierzyli się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe: I – III, IV – VI i gimnazja.

W tym roku występujący zachwycili publiczność i jurorów wyjątkowo wysokim poziomem umiejętności wokalnych, a zróżnicowany repertuar pozwolił słuchaczom cieszyć się autorskimi wykonaniami wielu znanych lub zupełnie nowych utworów. Usłyszeliśmy m.in. „Zostań z nami”, „Kochamy Cię Janie Pawle” i pieśń „Ave Maria”, która niejednokrotnie towarzyszyła Papieżowi.

Podsumowując, Festiwal po raz kolejny okazał się sukcesem !

GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM !

Dziękujemy uczestnikom, opiekunom i sympatykom Gimnazjum w Gąbinie, którzy polubili Festiwal i chętnie u nas występowali.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

- jurorów: nauczycieli Szkoły Muzycznej w Gąbinie: p. Marcina Woźniaka, p. Hanny   Wąsowskiej i p. Pauliny Urbankowskiej;

- p. Piotra Kunikowskiego i firmy Optis obsługującej sprzęt nagłaśniający

- sponsorów nagród: p. Krzysztofa Jadczaka, p. Zdzisława Fortuny, ks. Józefa Szczecińskiego i p. Jacka Kamińskiego ze sklepu muzycznego w Płocku.

Nie zawiedli też nasi uczniowie: Julita (3a) i Kacper (2a) sprawnie poprowadzili festiwal, a członkowie zespołu Uranos przygotowali poczęstunek, zrobili fantastyczne zdjęcia i zadbali o miłą obsługę. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na oryginalne, niepowtarzalne, jedyne… statuetki. Razem z młodzieżą przygotowała je p. Barbara Szulborska.

Jeszcze raz dziękujemy i … do zobaczenia za rok !!!

ZDJĘCIA - całkiem oficjalne...