W środę, 15 kwietnia, gimnazjaliści gorąco przyjęli uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w Czermnie, Gąbinie i Nowym Kamieniu. Okazją do spotkania był Dzień Otwarty, który z wdziękiem poprowadziły dwie trzecioklasistki: Weronika (III a) i Magda (III c) – przedstawicielki SU.

Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły p. Zdzisław Fortuna. Przedstawił ofertę edukacyjną na rok 2015/2016 oraz zapewnił, że kadra gimnazjum to profesjonaliści, którzy dbają o wszechstronny rozwój młodzieży.

Na wizytę młodszych kolegów zaplanowano wiele atrakcji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli: koło teatralne MASKA, zespół wokalno – instrumentalny URANOS, koło plastyczne oraz wolontariat. O zaletach klasy sportowej opowiedzieli jej uczniowie, zaopatrzeni w liczne puchary.

Wiele emocji wzbudził konkurs z języka angielskiego – z nagrodami. Okazało się, że wśród uczniów klas VI są nieźli lingwiści. Poradzili sobie doskonale nawet z łamańcem językowym.

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości zespół URANOS zaśpiewał na zakończenie piosenkę „Bo jak nie my to kto?”, a Samorząd Uczniowski poczęstował gości pysznymi, samodzielnie upieczonymi babeczkami.

U nas jest bezpiecznie.

Mamy doskonałe warunki do nauki, do uprawiania sportu.

Zapewniamy młodzieży komfort pracy i realizowania swoich pasji.

ZAPRASZAMY !