"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste ..."

Jan Paweł II

Gimnazjum im. Jana Pawła II aktywnie włączyło się w obchody Święta Niepodległości, biorąc udział zarówno w lokalnych jak i szkolnych uroczystościach.

7 listopada uczniowie wystartowali w Biegu Niepodległości, który z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych przeprowadzono w hali sportowej. Podniosły charakter imprezy podkreślił powiew flagi narodowej trzymanej przez zawodników.

8 listopada zespół wokalno – instrumentalny „Uranos” dzielnie walczył w Szczawinie Kościelnym w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Julia Jasińska ,,wyśpiewała” tam Grand Prix.

We wtorek, 11 listopada, poczet sztandarowy, nauczyciele i gimnazjaliści uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Przy pomniku Nieznanego Żołnierza uczniowie naszej szkoły odczytali Apel Poległych, dyrektor Zdzisław Fortuna razem z przedstawicielem młodzieży zapalił symboliczny znicz, a Julia wzbogaciła ceremonię piosenką ,,Jaskółka uwięziona”.

14 listopada to lekcja historii i patriotyzmu. Tym razem zaprezentowany został program  przypominający losy Polaków oraz ich dążenie do wolności.