XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Właściwie można – jak co roku – powtórzyć: to była wyjątkowa pielgrzymka. Pogoda rozpieszczała – mimo że w kalendarzu październik, na termometrze ok. 250C, a niebo było pełne słońca.

Główne wydarzenia miały miejsce w czwartek, 9 października. Pod jasnogórskimi wałami zgromadziło się ponad 20 tysięcy pątników z przeszło 500 szkół noszących imię świętego papieża Jana Pawła II. Jasnogórski szczyt zdobiło blisko 400 sztandarów.

Punktem centralnym spotkania była uroczysta Msza św. odprawiona pod przewodnictwem arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Eucharystię koncelebrował biskup Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

O intencjach pielgrzymki przypomniał o. Sebastian Matecki, witając zgromadzonych słowami: „To jest jedna z największych inicjatyw – pielgrzymowanie, ale przecież cały rok jest kontakt szkół i wiele innych działań, aby przybliżać duchowość Jana Pawła II, jego świętość, aby żyć tą ideą, jaką on zaszczepiał w ludzkie serca, w serca młodych”.

Ważnym momentem Mszy św. było poświęcenie sztandaru Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II.

Z całej Polski przybyli dzieci i młodzież, a także księża, rektorzy, dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, rodzice oraz władze oświatowe. W swoich sercach przynieśli całoroczny bagaż doświadczeń, trosk, zmartwień, smutków i radości.

Nie zabrakło także nas.

ZDJĘCIA - cz. 1