Niezapomniany dzień pierwszoklasistów

Czwartek, 2 października, różnił się od zwykłych dni szkolnych. Pierwszoklasiści stali się wreszcie pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej! Aby otrzymać tytuł ucznia Gimnazjum im. Jana Pawła II, złożyli uroczyste ślubowanie. Na sztandar szkoły przysięgali spełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować placówkę.

Musieli też sprostać wielu próbom wymyślonym przez trzecioklasistów, a oni byli dla nich bezlitośni … Wykazali się dużą kreatywnością, przygotowując ciekawe i niełatwe konkurencje. Trzeba jednak przyznać, że ,,kociaki” z podniesionym czołem i uśmiechem na ustach przeszły chrzest bojowy. Imponująco zaprezentowały się przed publicznością. Wykazały się odwagą, wolą walki i poczuciem humoru. Okazało się, że są wśród nich prawdziwe diamenty.