Festiwal Piosenki Papieskiej w Gimnazjum w Gąbinie to bez wątpienia największe wydarzenie ostatnich czasów. Inauguracja przedsięwzięcia związana jest z kanonizacją Jana Pawła II, stąd tegoroczne hasło festiwalu: ,,Jan Paweł II – Człowiek Święty”. Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem. W sobotnie przedpołudnie w hali przy gimnazjum zagościły tłumy. 160 wykonawców z czterech powiatów ,,walczyło” o laury zwycięstwa. Ale zanim na scenie zobaczyliśmy uczestników konkursu, pojawili się na niej uczniowie gimnazjum i zaśpiewali hymn Rodzin Szkół im. Jana Pawła II . Imprezę Honorowym Patronatem objęli: ksiądz Józef Szczeciński, proboszcz Parafii w Gąbinie i Krzysztof Jadczak, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, którzy dokonali uroczystego otwarcia wydarzenia i zaczęło się … W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa kl. I - III, kl. IV – VI i gimnazja. Nad wszystkim czuwało profesjonalne jury: p. Jolanta Andrysiak (przewodnicząca), p. Ewelina Nowakowska oraz p. Zbigniew Merecki, nauczyciele Szkoły Muzycznej w Gąbinie. Całość przebiegła sprawnie a wśród zwycięzców znaleźli się:

W kategorii: Szkoły Podstawowe I - III:

I miejsce – Maciej Bohdan – Szkoła Podstawowa w Smardzewie
II miejsce – Zespół wokalny „Boże Promyki” – Szkoła Podstawowa w Słubicach
III miejsce – Marta Araszewska – Szkoła Podstawowa w Łącku

W kategorii: Szkoły Podstawowe IV - VI:

I miejsce – Zespół wokalny „Małe Czermno” – Szkoła Podstawowa w Czermnie
II miejsce – Zuzanna Foch – Szkoła Podstawowa w Łącku
III miejsce – Chór „Arka Pana Czarka” – Szkoła Podstawowa w Goleszynie

W kategorii: Gimnazja:

I miejsce – Zespół Wokalny z Gimnazjum w Łącku
II miejsce – Alicja Pietruszewska – Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym
III miejsce – Zespół Wokalny z Gimnazjum w Dobrzykowie

Oprócz laurów w poszczególnych kategoriach przyznano też nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego wykonawcy festiwalu, którym została Joanna Bohdan (kl. IV - VI) z Zagroby. Zachwyciła wykonaniem piosenki „Zostań z nami” z repertuaru Doroty Osińskiej do muzyki Wojciecha Korcza.

Najlepsi otrzymali oryginalne statuetki - w bryłach ze szkła zatopiono kolorowe anioły.  Niepowtarzalny wygląd tych dzieł to zasługa pracowni plastycznej prowadzonej przez nauczycielkę Gimnazjum w Gąbinie. Pozostałe ,,trofea” zakupiono dzięki sponsorom festiwalu: Krzysztofowi Jadczakowi, ks. Józefowi Szczecińskiemu (ww.) i Jackowi Kamińskiemu – właścicielowi sklepu muzycznego z Płocka.

Imprezę z wdziękiem poprowadziły uczennice gimnazjum: Iza Jabłońska i Weronika Szymańska. Fantastyczne zdjęcia to zasługa Magdy Gałeckiej oraz Przemka Sikory a członkowie zespołu URANOS zadbali o słodki poczęstunek (własnoręczne wypieki), dobre samopoczucie gości oraz prawidłowy przebieg uroczystości.

DZIĘKUJEMY wszystkim za pomoc w realizacji pomysłu !!!

Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Kunikowskiemu, szefowi firmy Optis z Gąbina, za scenę, nagłośnienie, oświetlenie …. , czyli zapewnienie obsługi technicznej.

W OBIEKTYWIE MAGDY I PRZEMKA - z przymrużeniem oka...