Dzień Patrona Szkoły

Gimnazjaliści wciąż pamiętają i pokazali, że Ojciec Święty zawsze obecny jest w ich sercach. Hymnem Rodzin Szkół im. Jana Pawła II rozpoczęli tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły. Tym razem przedstawienie miało nieco odmienny charakter. Oprócz fragmentów poezji (ale nielicznych), wartości, które wskazywał Papież i piosenek Uranosa, na scenie zobaczyliśmy Karola Wojtyłę w wieku dziecięcym, potem młodzieńczym aż wreszcie dorosłym. Początkowo u Jego boku był ojciec… Później żołnierz PRL, funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa …  Spektakl w metaforyczny sposób ukazał życie Największego z Polaków. Uczniowie analizowali powołanie do kapłaństwa, zawierzenie Maryi, zamach, przebaczenie Mehmetowi Ali Agcy …  Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna i nagranie ze słowami Papieża. Nie bez znaczenia okazały się też ciekawa dekoracja i profesjonalne nagłośnienie.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs gminny "Jan Paweł II  z fizyką na szlaku", zorganizowany przez naszą szkołę. Oto laureaci:

I miejsce - Gabriela Fus (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie)

II miejsce - Katarzyna Zaleska (Gimnazjum w Dobrzykowie)

Karolina Kowalska (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie)

III miejsce - Agata Wernik (Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Czermnie)

Piotr Idzik (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie)

Wyróżnienia:

Oliwia Kępka (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie)

Sebastian Kowalski (Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Czermnie)

Patrycja Kacprzak (Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu)

Weronika Sara Janiszewska (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie)

Natalia Górska (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie)