„Bezpieczna droga do szkoły”

4 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się finał powiatowego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

300 dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych i klas I - II szkół gimnazjalnych, reprezentujących 15. gmin i 3. miasta z powiatu płockiego (Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Wyszogród) przystąpiło do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po rozwiązaniu testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, najlepsi uczniowie przystąpili do części praktycznej – uczestniczyli w przejeździe rowerem po torze przeszkód.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julita Frątczak, Weronika Pietrzak, Dorota Bujakowska, Maciek Cybart, Wojtek Bedyk i Kacper Ziarkowski – wszyscy z klasy II a.

Zwycięzcą w kategorii szkół gimnazjalnych został bezapelacyjnie Maciek Cybart, który tor przeszkód pokonał bezbłędnie i wrócił do domu z nowym rowerem firmy Kross.

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa”.