Szkolny Wolontariat

Od drugiego półrocza roku szkolnego 2011/2012 na terenie gimnazjum działa Szkolny Klub Wolontariusza. Należą do niego uczniowie z klas I  - III w liczbie 20.  Działają oni prężnie pod okiem pani pedagog Małgorzaty Rucińskiej i nauczycielki języka angielskiego pani Anny Charłusz. Wolontariusze współpracują m.in. z:

- Samorządowym Przedszkolem w Gąbinie organizując „Poranki z książką” – czytając przedszkolakom bajki i bawiąc się z nimi.  W ramach projektu „Otwarte przedszkole” uczestniczą również w zajęciach, które odbywają się w soboty w godzinach od 9:00 do 12:00;

- Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Mocarzewie - wspólnie z dziećmi tam przebywającymi uczestniczą w zajęciach lub zabawach sportowych.

Konkurs "Pedagog Roku 2012"

W dniu 16 listopada w warszawskim hotelu LORD, podczas VII Ogólnopolskiego Kongresu Pedagogów i Psychologów Szkolnych, rozstrzygnięto ogłoszony przez redakcję miesięcznika „Głos Pedagogiczny", konkurs na „Pedagoga Roku 2012". W kategorii „Współpraca ze środowiskiem lokalnym” Pani Małgorzata Rucińska otrzymała: oprócz statuetki „Pedagog roku 2012” oraz nagrody indywidualnej, również voucher w wysokości 1700 zł na szkolenia zamknięte dla młodzieży z zakresu „Praca w animacji” ufundowane przez firmę Stageman Polska, nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Literackie oraz certyfikat znaku jakości dla szkoły „Lider współpracy ze środowiskiem lokalnym”. Nagrodzony projekt to Program Szkolnego Wolontariatu, który działa na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie od stycznia 2012 roku.