Jest godzina

Do końca roku szkolnego pozostało: 122 dni

ZOBACZ TAKŻE

Jasne, że klar!

Czy języka niemieckiego można się uczyć, dobrze się przy tym bawiąc? Oczywiście! Przekonaliśmy się o tym 8. czerwca biorąc udział w warsztatach językowych w ramach projektu „Deutsch – Wagen – Tour”.
Zaproszeni przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Jolantę Żabkę przybyliśmy o godzinie 12.00 do Zespołu Szkół. Tam powitała nas lektorka – uśmiechnięta, radosna i super sympatyczna pani Magda z Olsztyna. I wtedy dopiero się zaczęło…
Najpierw z pewną nieśmiałością, ale po kilku chwilach z pełnym zapałem braliśmy udział w różnorodnych zabawach, quizach, grach. Był zatem turniej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, układanie puzzli o rozmaitej tematyce, „Kleine Welle, große Welle” (czyli zabawa z płachtą animacyjną), „Eins, zwei, drei, Polizei” czyli po prostu „Raz, dwa, trzy, baba Jaga patrzy” oraz wiele innych interesujących propozycji, którymi pani Magda nieustannie nas ”zasypywała”. Na własnej skórze doświadczyliśmy, że bez książek można także uczyć się języka niemieckiego - miło i z pożytkiem.
Nikt nie wyszedł z warsztatów bez choćby drobnego upominku: breloczki, zakładki, balony, długopisy, notesiki, koszulki: naturalnie z logo Deutsch – Wagen – Tour.
A na koniec pamiątkowe zdjęcie – wszyscy „w komplecie” przy samochodzie mówiąc  zgodnie: "Jasne, że klar".
 

GALERIA ZDJĘĆ