Sport

Sport to dziedzina prężnie rozwijająca się w naszej szkole. Na zajęciach wychowanie fizycznego uczniowie kształtują zarówno ducha jak i ciało. Mają ku temu dobre warunki, czyli pełnowymiarową halę sportową, boiska na Orliku letnim i lodowisko na Orliku zimowym. Mocną stroną szkoły są klasy z rozszerzonym programem zajęć wychowania fizycznego bazujące na lekkoatletyce. Młodzież osiąga wysokie wyniki w rozgrywkach międzyszkolnych. Reprezentują powiat w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieżowych. Po lekcjach uczniowie wraz z opiekunami jeżdżą na basen, mecze ligowe, przygotowują imprezy sportowe w naszym mieście takie jak: biegi uliczne oraz turnieje piłki nożnej, siatkowej i rozgrywki tenisa stołowego. W naszym gimnazjum trenują drużyny dziewcząt i chłopców w dyscyplinach takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna i piłka koszykowa.